blogiv Mikroinvestor

Minust

Mina olen Marin. 41-aastane abielus naine, ettevõtja ja mikroinvestor. Elame maal ning üritame laenuvabalt maja ehitada.

minust mikroinvestor
Marin, Mikroinvestor

Miks Mikroinvestor?

Ma soovin julgustada inimesi oma rahaasju korda tegema ja oma raha kasvama panema. Raha pärast ei peaks muretsema.

Soovin lükata ümber eksiarvamuse nagu peaks investeerimiseks rikas olema ja tohutult vaba raha üle jääma. 

Alustada on väikeste summadega hoopis lihtsam, sest see vähendab hirmu oma raha kaotada. Kui sa investeerid oma esimesed 10 €, siis on sul väiksem hirm raha kaotada, kui näiteks 1000 € alustades.

Samuti on väikeste summadega alustamine lihtsam selles mõttes, et sa ei pea korraga koonerdama hakkama ja tohutuid summasid kokku koguma, mis on väga keeruline, kui sul sellist harjumust ei ole. Selle 10 € ikka leiad, mis muidu niisama ära kuluks.

vaikeste summadega alustades
Alustasin väikeste summadega 2017.a aprillis

Sellised oli minu mõtted alustades. Mul polnud õrna aimugi, kuhu mu raha kulub ja kui palju ma saaksin investeerida. Kulude kirjapanek mind ei köitnud. Otsustasin hoopis, et katsetan 25 euroga. Olin kindel, et ma ei märkagi, et mul on sel kuul 25 eurot vähem!

Nii oligi. Kandsin 25 eurot kasvukontole ning mul oli täpselt sama vähe raha enne palgapäeva, kui varem. Ehk raha otsas! Olin nende inimeste hulgas, kes elavad palgapäevast palgapäevani.

See pisike summa muutis kõik!

Hakkasin rohkem teema kohta uurima, kulusid jälgima (poleks seda varem kunagi uskunud), et kuhu siis raha läheb ja kust saaks rohkem raha investeerimiseks. Tekkis hasart, mis alguses läks liiale – tegin väga täpseid ülevaateid kuludest. Kuid parim õpetaja on praktika. Seetõttu ma ei väsi kordamast, kõige olulisem on alustada!

mikroinvestor

Miks on Mikroinvestor rebane?

Rebane on nutikas, kaval, tark ja uudishimulik. Need omadused aitavad ka investeerimisel. Mulle seondub rebane veel iseseisvuse, isepäisuse ja enesekindlusega, olles samas paindlik ning vastuvõtlik uuele infole.

Nutikas rebane mõtleb kastist välja ning seab üldlevinud “tõed” kahtluse alla. See ei tähenda, et ta käitub vastupidiselt, vaid ta mõtleb need enda jaoks läbi. Küsimus miks on tema suunatähiseks.

blogiv Mikroinvestor
Nutikas rebane käib oma rada

Investeerimises on väga oluline ammutada tarkust ja teiste kogemust, kuid otsused tuleb teha ise ning leida endale sobiv lahendus – oma tee.

Miks hakkasin investeerimisest blogima?

Lugesin ise erinevaid blogisid suure huviga. Palju räägiti sellest, et investeerida saab ka väikeste summadega, aga blogijad ise investeerisid tuhandeid. Samuti jäi mulje, et tegemist on inimestega, kelle jaoks on säästmine ja kogumine nii lihtne ja nad on seda teinud titest saadik. Lisaks lapsest saadik ettevõtjad ja investorid olnud. Nii võis kergesti jääda mulje, et ah nemad ongi nii tublid, mis nüüd minust.

Järelikult oli blogimaastikult puudu üks mikroinvestor!

põnev investeerimine
Rahatarkuse teekond on põnev

Hakkasin oma investeerimisteekonnast blogima. Kui investeerima suudab hakata inimene, kes elab palgapäevast palgapäevani ilma, et tal oleks sentigi kogutud, siis suudad seda ka sina.

Tule jälgi minu teekonda, kogemusi ja mõtteid!