Networkingu olulisust ei tasu alahinnata

Milleks sulle mastermind, õpigrupp või väljakutse?

Rahatarkuse teekonnal ei tasu alahinnata seda, et koos on lihtsam. Seetõttu on erinevatel gruppidel väga suur roll rahatarkuse teekonnal. Milliseid gruppe on olemas ja mis on nende erisused?

Mul endal kulus üllatavalt palju aega, et aru saada networkingu olulisusest. Mulle meeldis uut infot koguda (erinevad vebinarid, raamatud jne) ja ka kohe rakendada, aga olin täiesti rahul üksi toimetamisega.

Ühest küljest võis see olla tingitud minu ärevushäirest, mida mainisin Pere ja Kodu artiklis lapsekaotuse kohta. Teisalt, ma lihtsalt ei taibanud, mis see on ja miks vajalik?

Et sinul selle taipamisega nii kaua ei läheks ning et erinevad võimalused sind segadusse ei ajaks, panen kirja enda nägemuse mastermindi, õpi- ja väljakutse grupi erisuste kohta.

Networkingu olulisust ei tasu alahinnata
Võid ka näiteks kellegi lõunale rahaasju arutama kutsuda

Mis on mastermind grupp?

Mastermind grupp koondab ühisele teekonnale väikese grupi inimesi, kes seavad ühiselt eesmärgi, mille poole liikuda. Oluline on, et nad oleksid piisavalt sarnases kohas ja sarnaste eesmärkidega. Nt alustajad või edasijõudnud, mitte alustajad ja edasijõudnud.

Mida täpsemini on paika pandud, mis kriteeriumitele peavad liikmed vastama ja mis eesmärgi suunas liikuma, seda lihtsam on grupil eesmärki saavutada.

Samas ei pea olema täpselt samasugune eesmärk, vaid mingi vahemik, nt portfelli 2-4 korterit juurde või portfelli suurus 10 – 20 tuhat (suvalised näited).

Lisaks ühisele eesmärgile võivad grupi liikmed seada ka isiklike eesmärke, kuid edukaks toimimiseks peaks grupil kindlasti olema ka ühine eesmärk.

Loe lisaks: https://kristiinvesteerib.ee/mastermind-grupi-abil-edukaks

Mis on õpigrupp?

Õpigrupp (nt Naisinvestorite Klubi omad) on nagu nimigi ütleb koos õppimise grupp. Väike grupp inimesi tuleb kokku ja hakkab neid huvitavaid teemasid uurima ja teistega jagama. 

õpigrupi eesmärk on koos õppida
Õpigrupis õpitakse koos

Selle asemel, et sa pead kõiki teemasid ise uurima, jagatakse teemad grupi liikmete vahel ära. Nii saab palju kiiremini õppida, lisaks jagatakse uuritud teemadel mõtteid ja kogemusi.

Teema valib igaüks ise, et see oleks midagi teda huvitavat ja talle kasulikku. See sõltub ka õpigrupi teemast, nt alustajate õpigrupis võib uurida igasuguseid erinevaid teemasid, mis aitaksid alustada; esimestest sammudest edasi õpigrupis järgmist sammu teha ning Balti börsi grupis uuritakse tavaliselt ühte ettevõtet, kelle aktsia ostmise mõtet oled mõlgutanud.

Õpigrupp võib sisaldada ka mastermind-elementi ehk seda võib kasutada ka eesmärkide seadmiseks, väljalubamiseks ja teostamiseks. Peamine fookus on siiski erinevate teemade uurimisel ja koosõppimisel.

Loe lisaks: https://naisinvestoriteklubi.ee/artiklid/mis-on-opigrupp

Mikroinvestori väljakutse grupid

Nägin vajadust väljakutse loomise järele oma tutvusringkonnas, kus huvi teema vastu oli, infot koguti, aga tegutsema ei julgetud tihti asuda. Või tehti üks samm ära, aga siis jäi teema taas soiku. On meil ju pidevalt kiire ja muid väga olulisi asju, millega tegeleda.

Raha aga ei saa meist keegi vältida ning rahaasjade korrashoid võiks olla sama tavaline nagu hammaste pesu (hea termin on rahahügieen).

Seepärast korraldan rahaasjade (ja nüüd ka ettevõtluse) väljakutseid, et seada rahaasjad fookusesse, panna paika isiklikud eesmärgid ning asuda nende suunas tegutsema.

Väga oluline on leida enda ümber grupp toetavaid ja innustavaid inimesi
Peale rahaasjade väljakutset on osalejatel võimalus liituda Mikroinvestori rahaasjade grupiga

Mastermindist eristab väljakutse gruppi see, et ei seata grupiga ühist eesmärki ning grupiliikmed võivad olla oma teekonnal väga erinevatel etappidel. Erinevused pigem  rikastavad arutelu ning toovad uusi mõtteid.

Õpigrupist eristab väljakutset see, et ettekandeid teemade kohta ei toimu. Igaüks võib seada endale eesmärgi väljakutse jooksul mingi teema kohta uurida ja õppida, kuid see ei ole otseselt väljakutse eesmärgiks.

Eesmärkide seadmise osas on osalejatel vabad käed, kuid vajadusel saan nende seadmisel aidata. Samuti saadakse tihti teistelt liikmetelt mõtteid ja innustust veel midagi ära teha, millele enne ei mõelnudki.

Väljakutse grupi maagia

Väljakutse maagia seisneb selles, et eesmärgid saavad täidetud ja tihti rohkemgi. Juba eesmärkide paika panemine on esimene samm nende suunas. Teine kaval samm on need kirja panna ning seejärel neid grupis jagada. Teistele valjult välja öeldud lubadused tuleb ju täita.

Väljakutse jooksul ehk kuu ajaga täidetavat eesmärki ei tasu liiga suurt võtta, kuid loomulikult võib ka seada pikemaajalisi eesmärke. Seejärel tasub need väiksemateks tükkideks teha: mis saab tehtud väljakutse lõpuks ning mis järgmiseks kohtumiseks 2 nädala pärast.

Loe lisaks: https://mikroinvestor.ee/mikroinvestori-rahaasjade-valjakutse/

Mis on neil gruppidel ühist?

Tegutsemistahtelised inimesed, kes soovivad kuhugi jõuda ning on valmis panustama grupi tegevusse. Liikmed panustavad võrdselt, tegemist ei ole koolituse ega mentorlusega.

Koos oma grupiga konverentsil
Koos on lihtsam!

Grupid on väikesed ning neis on oluline usalduslik õhkkond. Grupis räägitu jääb gruppi ning nt Zoomi kohtumiste puhul kohtumisi ei salvestata.

Kõik grupid annavad inspiratsiooni ja motivatsiooni tegutseda. Samuti pakuvad tuge ja julgustust tegutsemiseks.

Grupikohtumised sunnivad vähemalt kohtumise ajaks seadma rahateemad fookusesse. Tavaliselt lisaks kohtumiseks valmistumine ja väga tihti neist innustumine panevad meid tegutsema rohkem, kui me oleksime enne uskunud.

Samuti vahetatakse kõikides gruppides infot, oma kogemust ja mõtteid.

Koos on lihtsam ning jõuab kaugemale!

Vali endale sobiv grupp ja sa ei pea enam muretsema, et su ümber pole inimesi, kellega rahast rääkida.

Kirjutanud

Mikroinvestor

Mina olen Marin. Olen 43.a abielus naine ning tegelenud investeerimisega alates 2017.a. Olen saanud palju inspiratsiooni ja teadmisi teiste blogidest ja kogemustest. Seetõttu otsustasin ka enda teekonda, kogemust ja mõtteid blogis jagada. Miks Mikroinvestor? Sest investeerimiseks ei pea olema rikas ja omama suuri summasid vaba raha. Investeerida saab ka väikeste summadega. Kõige olulisem on alustada ja alustada kohe. Sest aeg on investori parim sõber! P.S Investeerimisnõu ei anna. Tule jälgi Instagramis @mikroinvestor

One thought on “Milleks sulle mastermind, õpigrupp või väljakutse?”

Kommenteerimine on suletud.