Mikroinvestori tasuta rahatarkuse kogemuslugude sari

Kogemuslugude sari: külaline jagab oma rahatarkuse teekonda

Kogemuslood on Mikroinvestori tasuta rahatarkuse ürituste sari, kus külaline jagab oma rahatarkuse teekonda.

Eija Sõukand on Elli Lepiku nime all bloginud 4 aastat

5.aprillil kl 18:00 vestlen Eija Sõukandiga, kes kirjutab blogi Elli Lepiku nime all. Eija alustas blogimist jaanuaris 2019 ning tema rahatarkuse teekond on väga inspireeriv. Tule kuulama ja küsimusi küsima!

Kogemuslood sarja ürituste lingi leiad alati Facebooki üritusest. Et jooksvalt üritustega kursis olla ning saada salvestused e-mailile, liitu Mikroinvestori meililistiga. Liitudes saad 9 nädalat kord nädalas kasuliku abimaterjali ja infot.

#9 Kogemuslugu Liisiga: Fotograafist investor.

Liis Reiman on fotograafist investor ning Naisinvestorite Klubi tiimi liige ja õpigrupi juht. Liisil on ka podcast Aktiivne Objektiiv.

Rääkisime Liisiga, kuidas temast sai fotograaf, kas see võiks olla lisatulu teenimise võimalus? Elust ettevõtja ja vabakutselise fotograafina. Ja loomulikult investeerimisest ja rahatarkuse jagamisest.

#8 Kogemuslugu Saaraga: Arstist investor ja reisiblogija.

Saara Arulaane on arstist investor ja reisiblogija ja nii nii palju rohkemat. Tule kuulama inspireerivat lugu, kus Saara räägib nii tehtust – kinnisvarasse investeerimisest nii üksi, abikaasaga kui ka sõbrannadega – kui ka oma unistustest. Saara soovitus noortele: Olla julge!

#7 Kogemuslugu Rahaküpsisega: Paljastus. Kes on rahaküpsis?

On aeg saada teada, kes on Instagrami konto @rahakupsis taga? Kuidas ta jõudis investeerimiseni, miks ja kuidas tekkis @rahakupsis konto? Räägime krüptost, makromajandusest, psühholoogiast ja emotsioonidest. Pensionist. Networkingust. Ja paljust muust. Head kuulamist!

#6 Kogemuslugu Nelli: Edukas naine meeste maailmas

Nelli Janson on Eesti ainus naisaktsiamaakler. Kuidas ta jõudis investeerimise ja maakleri ametini?

Kui aktiivne investor ta ise on? Kuidas on toimetada naisena meeste maailmas? Kuidas toime tulla emotsioonide ja kaotustega ning kuidas riske hallata?

#5 Kogemuslugu Getter: Õpihull naine, kellega igav ei hakka

Getter Salus on naine, kellega ei hakka kunagi igav ja saab palju naerda. 

Mina tutvusin Getteriga aasta tagasi, kui ta osales kõige esimeses Mikroinvestori rahaasjade väljakutses. Juba enne väljakutse algust avastasime, et meid seob see, et oleme mõlemad Austraalias working holiday viisaga elanud. Kui mina suutsin vaevu Aasia reisiks raha koguda, siis Getter ja Mirko kogusid Austraalias raha oma esimese kodu ostuks!

#4 Kogemuslugu Tatjana: Kiirabist Kristi Saare assistendiks

Tatjana on tuntud Kristi Saare assistendina, kuid see on vaid üks osa tema loost.

Kuidas temast sai Kristi assistent? Kuidas on Kristiga töötada? Kuidas ta jõudis kiirabisse ja sealt rahatarkuseni? Rääkisime ka meeskonnatööst, delegeerimisest ja enesekindlusest.

#3 Kogemuslugu Karin: Susside sahinal jõukasse PinsiPõlve

Järgmisena jagas oma lugu Karin, kes kirjutab PinsiPõlve blogi.

Kuidas karjääripööre viis ta investeerimiseni? Mis on suurimad vead ja õppetunnid ning millised müüdid teda on mõjutanud? Kuidas ta jõudis kauplemiseni?

#2 Kogemuslugu Marin: Palgast palgani elust investeerimiseni

Järgmisena jagasin mina oma lugu, kuidas ma jõudsin palgast palgani elamisest investeerimiseni. 

Avastasin hiljuti, et ma pole eriti sellele mõelnud, et enne investeerimiseni jõudmist, elasin ma aastaid palgapäevast palgapäevani. Nii lihtsalt oli.

Kirjutasin paar mõtet blogis sel teemal ning otsustasin jagada oma kogemust ja mõnda nippi, kuidas seda elu muuta ja jõuda investeerimiseni.

#1 Kogemuslugu Karolina: Investeerimisega alustamisest

Kogemuslugude sarja avas Karolina, kes jagas, kuidas ta alustamise hirmust üle sai.

Kõige keerulisem on alati alustamine. Alustamise hirm hoiab meid tegutsemast. Hirm teadmatuse ees, hirm eksida. Tihti jäämegi seda esimest sammu edasi lükkama. Ikka on veel mõni raamat, mille peaks enne läbi lugema või mõni koolitus või mõni blogi või ootad inimesi enda ümber, kellega koos tegutseda.

Need kõik on head mõtted, sest teadmisi tasub alati koguda ning toetavad inimesed kõrval muudavad teekonna palju lihtsamaks ja ka kiirendavad seda.

Aga ära unusta, et:

Karolina jagas oma lugu, kuidas ta alustamise hirmust üle sai ning alustas investeerimisega. Kui esimene samm tehtud, siis edasi on juba palju lihtsam!